Освітній портал "Алаба", за організаційної підтримки ТОВ "Освітній портал"ТМ https://op.ua/ , запрошує до участі у ІІІ Всеукраїнському конкурсі дитячо-юнацької творчості до Всесвітнього дня тварин "Наші друзі".
Минулого року наша команда організувала ІІ Всеукраїнський конкурс дитячо-юнацької творчості до Всесвітнього дня тварин "Наші друзі". Тоді ми отримали майже вісімсот робіт з усіх куточків України, присвячених неймовірному світу тварин. Цього року ми знову запрошуємо усіх юних митців поділитись з нами своєю творчістю.
4 жовтня – у світі відзначають Всесвітній день тварин (World Animal Day) — міжнародний день, спрямований на привернення уваги людства до прав тварин та їх добробуту, так як щодня тварини опиняються на межі зникнення.
Ідея Міжнародного дня тварин була вперше проголошена німецьким письменником та зоозахисником Генріхом Циммерманом. Він організував вперше громадські зібрання з цієї нагоди 24 березня 1925 року у Берлінському палаці спорту. А вже у 1931 році міжнародний конгрес прихильників руху захисту прав тварин, який проходив у Флоренції (Італія), одноголосно ухвалив пропозицію оголосити 4 жовтня всесвітнім днем тварин. Дата проведення Дня тварин була вибрана на честь дня пам’яті відомого католицького священика Франциска Ассизького, померлого 4-го жовтня 1226-го року, котрий вважається в католицькій культурі покровителем тварин.
В Україні День захисту тварин святкується починаючи із 2000 року.
Цікаві факти про захист прав тварин:
- У багатьох країнах заборонено тестування косметики на тваринах. Європейський Союз заборонив тестування косметики на тваринах у 2013 році, а багато інших країн долучилися до цієї ініціативи.
- Організація PETA (People for the Ethical Treatment of Animals) є однією з найбільших у світі організацій, що захищає права тварин. Вона працює над тим, щоб припинити використання тварин у цирках, лабораторіях і модній індустрії.
- Закони про захист диких тварин забороняють полювання на рідкісні види. Наприклад, полювання на тигрів, панд і багатьох інших рідкісних видів заборонено у всьому світі.
- У багатьох країнах є притулки для тварин, які були врятовані від поганого поводження. Такі притулки допомагають тваринам одужати і знайти нові домівки.
- Кожна людина може зробити внесок у захист прав тварин, підтримуючи гуманні ініціативи, відмовляючись від товарів, що шкодять тваринам, і поширюючи інформацію про важливість їх захисту.
Основна мета конкурсу - створення умов для духовного і культурного розвитку дітей, розкриття творчого потенціалу дітей та молоді, формування у дітей розуміння важливості захисту прав тварин та охорони природи, заохочення до відповідального ставлення до тварин.
Частина отриманих організаційних (благодійних) внесків буде направлена на закупівлю потреб ЗСУ та/або гуманітарну допомогу.
Тема конкурсу. До участі у конкурсі приймаються роботи, які відображають та/або стосуються теми тваринного світу, захисту тварин.
Роботи оцінюються за номінаціями: Малюнок; Декоративно-прикладне мистецтво; Авторська фотографія; Сучасне мистецтво; Художній твір; Листівка; Читання вірша/тексту:
- малюнок (формат А4, А3; техніка виконання - фарби, олівці, фломастери тощо).
- декоративно-прикладне мистецтво (формат А4, А3; техніка виконання - роботи з паперу/картону, вишивка, плетіння, лозоплетіння, витинання, пластилін, кераміка, бісероплетіння, гончарство, писанкарство, художній розпис, ковальство, народна/сучасна іграшка тощо).
- авторська фотографія (приймаються роботи, присвячені тематиці конкурса).
- сучасне мистецтво (графічний дизайн, ілюстрація, комп'ютерна графіка, анімація, мультиплікація, графіті, боді-арт тощо).
- художній твір (вірш, есе, твір, оповідання, розповідь тощо):
приймаються роботи у формі тексту рукописні (у віковій категорії 1-4 клас) та надруковані у форматі файлів WORD або PDF (у вікових категоріях 5-8 клас, 9-11 клас, студенти ПТО/ВНЗ), загальною кількістю слів від 50 до 1000 слів. - листівка:
приймаються роботи, завантажені у форматі файлів JPG(JPEG)/PNG/ PDF/WORD/ZIP, що містять короткий текст (до 50 слів) та супроводжуються зображенням або малюнком. - читання вірша/тексту:
приймаються роботи у відеоформаті, що виконані у формі зачитування напам'ять віршів/тексту, присвячені тематиці конкурса (вірш/текст може бути власного авторства). Тривалість відео: від 40 сек. до 5 хв. - У номінаціях читання вірша/тексту та сучасне мистецтво (мультиплікація) в заявці вставити посилання на відео. Посилання може бути сформоване з платформ Youtube, Facebook, Google диск тощо.
Приєднуйтесь до нас у Facebook, там ми публікуємо результати наших конкурсів - https://www.facebook.com/alaba.op.ua
Подати заявку на участь