Предмет
Математика
Українська мова
Англійськка мова
Логіка
Історія України
Фрукти
Овочі
Тварини
Форми/Фігури
Тварини
Різдво
Гелловін
Кольори
Клас
3-6 років
Дошкільнята
1 клас
2 клас
3 клас
4 клас
Дошкільнята
1 клас
2 клас
3 клас
Навички
Рахування
Читання
Пам'ять
Письмо
Алфавіт
Рахування від 0 до 100
Сортування відходів
Логічне мислення
Креативне мислення
Уява
Додавання/віднімання
Геометричні фігури
Рахування від 0 до 10
Увага
Словотворення
Фонетика
Орфоепія
Аналіз таблиць
Аналіз графіків
Табличне множення
Мислення
Множення/ділення
Розв'язування текстових задач
Розв'язування рівнянь
Операції з грошима
Міри величин
Міри довжини
Міри ваги
Вимірювання
Рахування від 0 до 1000
Концентрація
Образне мислення
Скинути фільтри
0

ТОВ "Освітній портал"/проєкт Алаба став переможцем конкурсу-огляду електронних освітніх ресурсів для закладів загальної середньої освіти в категорії освітні інтерактивні ігри, конкурси, олімпіади. Детальніше


І Всеукраїнський конкурс дитячо-юнацької творчості "Чиста вода - основа життя"

оцінка 4.8
16 березня 2024 - 24 квітня 2024 (останній день прийому заявок і робіт 17 квітня 2024 року)
Дошкільнята, 1-11 класи, студенти ПТО/ВНЗ
Прийом заявок завершено Конкурсні роботи учасників

Про конкурс

Освітній портал Алаба, за організаційної підтримки ТОВ «Освітній портал»ТМ https://op.ua, запрошує до участі у І Всеукраїнському конкурсі дитячо-юнацької творчості "Чиста вода - основа життя" до Всесвітнього дня водних ресурсів та Міжнародного дня за світ без відходів.

Кожна людина є частиною природи, тому від її дбайливого ставлення залежить стан навколишнього природного середовища. Чиста вода, повітря і ґрунт є ключовими факторами для здоров’я та повноцінного життя людей.  

Щороку, 22 березня, світ відзначає Всесвітній день водних ресурсів, який оголосила Генеральна асамблея ООН. Подію започатковано з метою привернути увагу людства до проблем чистої води, необхідності охорони водних ресурсів та їх раціонального використання.

Цікаві факти про воду:

 • Вода не має кольору, смаку або запаху.
 • Вода є єдиною речовиною на планеті, яка існує в трьох станах: твердому (лід), рідкому (річки, озера, океани) та газоподібному (пара).
 • Близько 70% ваги людського тіла складається з води.
 • Людина може прожити без води не більше 5 діб.
 • Вода є необхідною для всіх живих істот для того, щоб вони могли рости, розвиватися та жити. Вона виконує багато важливих функцій у наших тілах, таких як зволоження очей та забезпечення підтримки життєво важливих процесів.
 • Приблизно 71% поверхні Землі покрите водою, але лише близько 3% цієї води є прісною, тобто придатною для споживання.
 • У природі існує постійний кругообіг води, відомий як водний цикл. Вода випаровується з поверхні водойм, утворює хмари, а потім падає до землі у вигляді опадів.

Другий рік поспіль, 30 березня у світі відзначають Міжнародний день за світ без відходів,  який покликаний привернути увагу до однієї з актуальних екологічних проблем – засмічення, сприяти формуванню у суспільства ціннісного ставлення до навколишнього природного середовища, виховання екологічної культури сортування сміття та поводження з відходами.

З кожним роком збільшується кількість відходів, які потрапляють до ґрунту, водойм, повітря, що призводить до забруднення навколишнього середовища. Викидаючи сміття, люди порушують екологічний закон – кругообіг речовин у природі. Оскільки, видобуваючи з її надр корисні речовини, вони повертають їх назад у вигляді сміття, яке не розкладається природним шляхом, а накопичується і створює навантаження на довкілля.

Цікаві факти про відходи:

 • Щодня люди викидають сотні мільйонів пластикових пляшок, кожна з яких розкладатиметься понад 500 років. 
 • У світовому океані міститься близько чотирьох мільйонів тонн сміття, які утворюють величезні сміттєві ями, товщина суміші в яких досягає 5 метрів.
 • Існують різні види сміття, такі як органічні, побутові, будівельні, промислові тощо, кожен з яких має свої властивості та можливості для переробки.
 • Частину сміття можна переробити на нові матеріали або використати для виробництва енергії.
 • Велика частина сміття на звалищах розкладається в анаеробних умовах, що призводить до утворення великої кількості метану, негативний вплив якого вважається однією з основних причин глобального потепління.

З метою привернути увагу дітей та молоді до екологічних проблем сьогодення, необхідності дбайливого ставлення до природних ресурсів та їх раціонального використання, запрошуємо юних талантів через власні творчі роботи подлитися своїми екологічними уявленнями про навколишнє природне середовище.

Основна мета конкурсу - створення умов для духовного та культурного розвитку дітей, виховання екологічної свідомості підростаючого покоління, дбайливого ставлення до водних ресурсів та навколишнього природного середовища, розкриття творчого потенціалу дітей та молоді, популяризація різних видів творчої діяльності, розкриття молодих талантів.

Частина отриманих організаційних (благодійних) внесків буде направлена на закупівлю потреб ЗСУ та/або гуманітарну допомогу.   

Тема конкурсу. До участі у конкурсі приймаються роботи, присвячені водним ресурсам, їхньому раціональному використанню та збереженню, проблемам правильного поводження з відходами, їх сортуванню та способам переробки.

Роботи оцінюються за номінаціями: Малюнок; Декоративно-прикладне мистецтво; Фотографія; Сучасне мистецтво; Листівка.

 • Малюнок (формат А4, А3; техніка виконання - фарби, олівці, фломастери тощо).
 • Декоративно-прикладне мистецтво (формат А4, А3; техніка виконання - роботи з паперу/картону, вишивка, плетіння, лозоплетіння, витинання, пластилін, кераміка, бісероплетіння, гончарство, писанкарство, художній розпис, ковальство, народна/сучасна іграшка тощо).
 • Фотографія (приймаються роботи присвячені тематиці конкурса).
 • Сучасне мистецтво (графічний дизайн, ілюстрація, комп'ютерна графіка, анімація, мультиплікація, графіті, боді-арт тощо).
 • Листівка:
  приймаються роботи, завантажені у форматі файлів JPG(JPEG)/PNG/ PDF/WORD/ZIP, що містять короткий текст (до 50 слів) та супроводжується зображенням або малюнком. 

Приєднуйтесь до нас у Facebook, там ми публікуємо результати наших конкурсів - https://www.facebook.com/alaba.op.ua

Учасники

Учасники: дошкільнята (від 4 років); учні 1-4 класів; учні 5-8 класів; учні 9-11 класів; студенти ПТО/ВНЗ

 

Розклад

Порядок участі
Умови та вимоги
 • Підготувати роботу відповідно до вимог оформлення і дотримуючись теми І Всеукраїнського конкурсу дитячо-юнацької творчості "Чиста вода - основа життя" .

 • Оплатити організаційний (благодійний) внесок за посиланням  https://www.liqpay.ua/checkout/i2041304558 відповідно до обраного формату участі:
  1) Базовий (електронний) формат - 60 грн. (електронний диплом учасника + електронна подяка куратору).
  2) Преміум (друкований) формат - 240 грн. (друкований диплом учасника + медаль учаснику + друкована подяка куратору).
  Відправка друкованих дипломів + медалей за форматом преміум (друкований) здійснюється через Нову Пошту за рахунок отримувача. Якщо декілька учасників подають роботи за преміум форматом та мають одного куратора, друкована подяка куратору надсилається в єдиному екземплярі. 
  В призначенні платежу обов'язково вказуйте ПІБ учасника (вашого учня/вихованця, НЕ куратора) тут https://nimb.ws/bdDfKN).

 • Заповнити реєстраційну форму на сайті, прикріпити до форми роботу або вставити посилання на відео у номінації сучасне мистецтво (мультиплікація).

 • Після перевірки, на вашу електронну адресу ми відправимо повідомлення про те, що робота була прийнята до участі у конкурсі. 

  Частина отриманих організаційних (благодійних) внесків буде направлена на закупівлю потреб ЗСУ та/або гуманітарну допомогу.

 • Від одного учасника/колективу у певній номінації приймається одна робота.
 • В номінаціях малюнок / декоративно-прикладне мистецтво / сучасне мистецтво / фотографія / листівка  допускається колективна робота. В такому разі у заявці необхідно вказати всіх авторів роботи.
 • Роботи у формі колажів у номінаціях малюнок / декоративно-прикладне мистецтво / cучасне мистецтво / фотографія / листівка  до участі не приймаються.
 • Формат доданих зображень/фотографій та документів у номінаціях малюнок / декоративно-прикладне мистецтво / cучасне мистецтво / фотографія / листівка  - JPG(JPEG)/PNG/ PDF/WORD/ZIP. У номінації листівка приймаються роботи, що містять короткий текст (до 50 слів) та супроводжується зображенням або малюнком. Розмір файлу у зазначених номінаціях не повинен перевищувати 15 Мб.

Нагороди

Журі визначає переможців конкурсу (ГРАН-ПРІ, І, ІІ та ІІІ місце) в кожній з вікових категорій. Оцінкою робіт та підрахуванням балів займається виключно журі. Електронні/друковані дипломи учасників/переможців/кураторів + медалі учасників будуть надіслані протягом 2-3 тижнів після оприлюднення результатів.

 • Усі учасники конкурсу нагороджуються електронними/друкованими Дипломами Учасників творчого конкурсу, окрім тих, хто став переможцем конкурсу (їм буде надіслано диплом переможця конкурсу).
 • Електронні Дипломи/Подяки буде надіслано учаснику/куратору на електронну пошту.
 • Переможці у категорії “Дошкільнята” (ГРАН-ПРІ, І, ІІ та ІІІ місце) будуть нагороджені електронними або друкованими  дипломами + медалями Переможців.
 • Переможці у категорії “1-4 клас” (ГРАН-ПРІ, І, ІІ та ІІІ місце) будуть нагороджені електронними або друкованими дипломами + медалями Переможців.
 • Переможці у категорії “5-8 клас” (ГРАН-ПРІ, І, ІІ та ІІІ місце) будуть нагороджені електронними або друкованими дипломами + медалями Переможців.
 • Переможці у категорії “9-11 клас” (ГРАН-ПРІ, І, ІІ та ІІІ місце) будуть нагороджені електронними або друкованими дипломами + медалями Переможців.
 • Переможці у категорії “Студенти ПТО/ВНЗ” (ГРАН-ПРІ, І, ІІ та ІІІ місце) будуть нагороджені електронними або друкованими дипломами + медалями Переможців.
 • Після завершення конкурсу, на платформі "Алаба" буде проведено онлайн-голосування на "Приз глядацьких симпатій" у номінаціях: Малюнок; Декоративно-прикладне мистецтво; Cучасне мистецтво (крім відеоформатів, анімації); Фотографія; Листівка.
 • Анонс про онлайн-голосування на "Приз глядацьких симпатій" відбудеться через 6-8 днів після оголошення результатів результатів на сторінці "Алаба" у facebook https://www.facebook.com/alaba.op.ua 
 • Галерея з роботами учасників буде відкрита одразу після оголошення про початок онлайн-голосування на "Приз глядацьких симпатій" (до цього часу галерея робіт буде закрита, роботи учасників не будуть  доступні для перегляду).
 • За результатами онлайн-голосування буде оголошено по 1 (одному) переможцю в кожній з 5 (п'яти) номінацій, який набрав найбільшу кількість голосів. Два учасники, які набрали найбільшу кількість голосів серед переможців в кожній з 5 (п’яти) номінацій отримують одноразову премію у розмірі 600 грн (І місце) та 400 грн (ІІ місце) + фірмові кубки призу глядацьких симпатій. Всі інші учасники (3 особи), які набрали найбільшу кількість голосів у своїх номінаціях, отримують фірмові кубки призу глядацьких симпатій.
 • Один і той самий учасник може виграти головний грошовий приз не більше 1 разу поспіль.
 • Електронні/друковані дипломи учасників/переможців/кураторів + медалі учасників будуть надіслані протягом 2-3 тижнів після оприлюднення результатів.
 • Відправка друкованих дипломів + медалей за форматом преміум (друкований) та кубків призу глядацьких симпатій здійснюється через Нову Пошту за рахунок отримувача. Якщо декілька учасників подають роботи за преміум форматом та мають одного куратора, друкована подяка куратору надсилається в єдиному екземплярі. 

Контакти

Пiдписуйтесь на нашу дуже добру розсилку прямо зараз!

Ми турбуэмося про безпеку ваших даних, тому не будем розсилать всякий спам та розсилать вашi данi ще комусь.

Вашi данi в безпецi, ми обiцяємо

Щоб продовжити користуватись сайтом, вибери свій клас :

Дошкільнята
1 клас
2 клас
3 клас
4 клас
5 клас
6 клас
7 клас
8 клас
9 клас
10 клас
11 клас
Студенти ПТО/ВНЗ

Додати учня