Освітній портал "Алаба", за організаційної підтримки ТОВ "Освітній портал"ТМ, запрошує до участі у ІІ Всеукраїнському конкурсі дитячо-юнацької творчості до Всесвітнього дня китів і дельфінів "Таємниці підводного світу".
У липні 2021 року було проведено онлайн-конкурс дитячих малюнків "Таємниці підводного світу". Це був перший творчий конкурс, з якого освітній портал "Алаба" розпочав свою діяльність. Тоді ми отримала декілька десятків робіт з різних куточків нашої країни.
23 липня — Всесвітній день китів і дельфінів. Почали святкувати це свято в 1986 році з метою захисту і збереження популяції китів, але пізніше 23 липня стало своєрідним нагадуванням людині про необхідність збереження всіх морських ссавців. Для України це свято має важливе значення, адже в Чорному та Азовському морях живуть популяції дельфінів. Багато видів цих тварин занесені до Червоної книги Міжнародного союзу охорони природи.
Цікаві факти про дельфінів:
- Дельфін — найрозумніше китоподібне, яке входить в десятку найбільш високорозвинених тварин планети.
- Дельфіни можуть врятувати потопаючу людину, можуть лікувати від різних хвороб за допомогою "спілкування".
- Довжина дельфіна — 2,3−3,6 м, вага дельфіна — 150−300 кг. Період виношування дитинчат — 10−18 місяців.
- У водах світу мешкають близько 40 видів дельфінів. Більшість з них живуть в мілководних районах тропічних і помірних океанів, а п’ять видів живуть в річках.
- Дельфіни — м’ясоїдні тварини. Риба, кальмари та ракоподібні включені в їх список їжі. 260-фунтовий дельфін з'їдає близько 33 фунтів риби в день.
- Дельфіни дуже товариські, живуть в групах, які полюють і навіть грають разом. В одній зграї дельфінів може бути більше 1000 членів.
- У дельфінів гострий зір як у воді, так і поза нею. Вони чують частоти, що в 10 разів перевищують слух дорослої людини. Їх почуття дотику також добре розвинене, але у них немає нюху.
- Оскільки дельфіни є ссавцями, їм потрібно випливати на поверхню води, щоб дихати. На відміну від наземних ссавців, які дихають і їдять через рот, у дельфінів є окремі отвори для кожного завдання. Дельфіни їдять через рот і дихають через діри.
Цікаві факти про китів:
- Кити поєднують в собі зовнішні характеристики риби, при цьому у них є легені, вони виношують і народжують дитинчат.
- Китоподібні, зокрема кити, мають найбільші розміри серед тварин: синій кит (блакитний кит) в дорослому стані досягає середньої довжини тіла 25 м (найбільші — до 33 м) і маси 90−120 т. Період вагітності синього кита — 11 місяців.
- Самці горбатих китів, знайдені у водах США, співають «пісні» в шлюбний період у водах поблизу Гавайських островів, в Карибському басейні і в інших місцях. Пісні можуть тривати до 20 хвилин і бути почутими за багато миль.
- Синій кит — найбільша тварина, яка коли-небудь існувала. Він може вирости до більш 27 метрів в довжину і важити, як 24 слона — це понад 150 000 кг.
- У китів білуги гнучкі шиї, що дозволяє їм рухати головами. Їх складний комунікаційний репертуар, що складається зі свистків, клацань і щебет, через що вони отримали прізвисько "морські канарки".
- Сірі кити здійснюють одну з найдовших щорічних міграцій серед будь-яких ссавців: вони долають близько 16 000 км в обидва кінці.
- Серце синього кита — найбільше в світі, його вага становить близько тонни.
Частина отриманих організаційних (благодійних) внесків буде направлена на закупівлю потреб ЗСУ та/або гуманітарну допомогу.
Тема конкурсу. До участі у конкурсі приймаються роботи, які відображають та/або стосуються тематики конкурса, зокрема флора та фауна підводного світу.
Роботи оцінюються за номінаціями: Малюнок; Декоративно-прикладне мистецтво; Фотографія; Сучасне мистецтво:
- Малюнок (формат А4, А3; техніка виконання - фарби, олівці, фломастери тощо).
- Декоративно-прикладне мистецтво (формат А4, А3; техніка виконання - роботи з паперу/картону, вишивка, плетіння, лозоплетіння, витинання, пластилін, кераміка, бісероплетіння, гончарство, писанкарство, художній розпис, ковальство, народна/сучасна іграшка тощо).
- Фотографія (приймаються роботи присвячені тематиці конкурса).
- Сучасне мистецтво (графічний дизайн, ілюстрація, комп'ютерна графіка, анімація, мультиплікація, графіті, боді-арт тощо).
Приєднуйтесь до нас у Facebook, там ми публікуємо результати наших конкурсів - https://www.facebook.com/alaba.op.ua